Kdo jsem

Především nadšenec do IT a technologií. Věnuji se převážně řešením na platformách Windows Server, MS Azure a Office 365.
K IT a serverovým technologiím jsem se dostal velmi brzy a mohl tak mnoho let sbírat zkušenosti na stážích, kurzech a v zaměstnáních. V průběhu SŠ a VŠ jsem prošel přípravnými kurzy nebo certifikacemi: CCNA, IT Essentials I/II (CompTIA Server), CCNP, Oracle DB, MS SQL Server, Windows Server, Exchange Server, Hyper-V, Active Directory.
V průběhu zaměstnání jsem se začal zaměřovat více na infrastrukturu, virtualizaci, private/public cloud a automatizaci a absolvoval kurzy nebo certifikace: ITIL v4 Foundation, Hyper-V, Azure Fundamentals, Azure Administrator, Hyper-V internals, Advanced Powershell, Remote Desktop Services.

Zkušenosti mám jak z velkých nadnárodních korporací se zodpovědností za tisíce serverů, tak z menších prostředí. Specializuji se na řešení pro menší až středně velké firmy, které mají do celkového počtu desítek až nižších stovek serverů. To je totiž oblast, kterou považuji za rozumně spravovatelnou a schopnou automatizovat bez nutnosti pořízování drahých řešení třetích stran.

Serverové a síťové technologie

V této oblasti se věnuji především hlavním serverovým rolím jako Active Directory, Web Server, File Server, Remote Desktop Services a aktuálně nejvíce Hyper-V a Software-defined Storage pomocí Storage Spaces. Nebojím se ale ani správy menších instancí SQL serverů, včetně jazyka T-SQL. Běžnou součástí je návrh technologie zálohování. Největší zkušenosti mám s nativním Windows Backup, popř. shadow copy a v poslední době mám velmi oblíbený Veeam Backup. Ve většině případů jde o komplexní řešení zahrnující síťování včetně rozvržení subnetů, prostupy firewally a DMZ. Ze sítí nejčastěji pracuji na zařízeních Mikrotik. Konfigurace zahrnuje firewall, klientské/site-to-site VPN, DHCP apod. Ze všech hlavních oblastí jsem prošel mnoha kurzy, školeními a certifikacemi.

Cloudové technologie

Aktuálně velké téma pro mnoho firem. Public cloud (MS Azure, AWS, Google Cloud) je pro stále více společností preferovaným řešením se snadnější správou, SLA, globální dostupností a velmi dobrou škálovatelností s ohledem na cenu. V oblasti cloudu se zameřuji na řešení Office 365 a MS Azure. Ať už chcete vyřešit mailovou komunikaci nebo kompletní řešení Vašeho IT, věrím, že vhodnou kombinací Office 365 a MS Azure se lze vyhnout pořizování vlasního hardware a optimalizovat si tak počáteční investici do IT. Specializuji se na řešení Office 365 a MS Azure se zkušenostmi především s Exchange Online, MS Teams, Sharepoint a v rámci Azure pak s virtualní infrastrukturou, síťováním, firewally, napojení na existující on-premise řešení, site-to-site VPN, replikace záloh a další.

Automatizace, integrace, migrace

Veškeré repetetivní úkoly se snažím automatizovat. Ať už jde o běžné základání účtů, website, instalace certifikátů, členství v rámci skupin apod. Automatizace ušetří čas, ale především konzistentní konfiguraci v celém prostředí. Od automatizace k integraci je to již malý krok, a tak napojení na různé middleware instance není žádný problém. Mám zkušenosti s komplexním skriptovánim v Powershellu, využíváním ruzných API, napojováni na nejrůznější aplikace tak, aby např. vytvoření vírtuálního stroje, website nebo prakticky jakékoliv jiné služby nebylo složitější než jeden klik ve Vašem rozhraní.
Často se snažím obdobně automatizovat i migrace, aby se předešlo problémům a chybovosti při samotné migraci.

Kontaktujte mě a zjistěte, jak můžu pomoci přímo Vám